Anno 1503: Setting Out For A New World

Anno 1503 będzie, jak nietrudno zgadnąć, następczynią Anno 1602, gry handlowo-strategicznej, która zyskała sobie wielu zwolenników. Tym razem gra tworzona jest we współpracy dwóch firm z Austrii i Niemiec. Ma to na celu tchnięcie w grę nieco więcej życia, wprowadzenie nowych patentów i pomysłów, oraz opracowanie doskonałej, sugestywnej oprawy wizualnej.
Gracz znów będzie musiał odkrywać nieznane dotychczas lądy, zakładać coraz to nowe kolonie, dbać o dobro swoich poddanych i walczyć z średniowiecznymi wrogami. Akcja Anno 1503 jest bowiem osadzona (jak nazwa wskazuje) w XVI wieku, niedługo po odkryciu przez Kolumba Ameryki.
Obszar naszej ingerencji, tereny, które przyjdzie nam odkryć, a może nawet podbić, są teraz 10 razy większe, niż w Anno 1602. Co to oznacza? Będziemy grać więcej i dłużej. Zbadamy większy obszar terenu i stoczymy więcej bitew.
Grafika nowej produkcji Gameflowers zapowiada się doskonale. Teren będzie zbudowany w technice 3D, będziemy mogli go także obracać i powiększać (funkcja ZOOM). Autorzy bardzo się starają, by animacja jednostek była bardzo sugestywna i jak najbliższa prawdziwemu ruchowi, dzięki czemu to, co będziemy widzieć na ekranie, stwarzać ma wrażenie prawdziwego, żyjącego własnym życiem średniowiecznego państwa lub miasta.
Warunki klimatyczne wpływać będą na występowanie i ilość surowców i materiałów, potrzebnych do prawidłowego rozwoju naszego państwa. Kombinacje różnorodnych surowców pozwalać będą na wytwarzanie szerokiej gamy dóbr, którymi później będziemy handlować.
Inteligencja komputerowych graczy została także poprawiona i rozwinięta, ze szczególnym uwzględnieniem dyplomacji, wymiany handlowej i prowadzenia bitew. Każdy przeciwnik wprowadzany do gry przez komputer, charakteryzował się będzie własnymi predyspozycjami co do stylu prowadzenia rozgrywki. Zwiększone ma być także prawdopodobieństwo natknięcia się na pierwotnych mieszkańców penetrowanych przez nas ziem. W grze występować ma 9 plemion i ludów (m.in. Aborygeni i Indianie), z których każdy cechował się będzie odmienną strategią ekspansyjną i zachowaniami przy spotkaniu z emisariuszami innych narodów.
Zmieniony i rozwinięty system kierowania bitwami, pozwolić ma na wprowadzanie w życie nowych, unikalnych technik bojowych i strategii ataku czy obrony.
Naturalnie, pojawią się nowe jednostki, budynki, statki, dzięki czemu każdy będzie mógł osiągnąć sukces w Anno 1503 przy użyciu innych jednostek, sprzętu, czy taktyki.
Gra posiadała będzie zintegrowany system multiplayer, do zabawy przez modem i sieć LAN.