Army Men: Air Tactics

MODA NA PLASTIK
Małe ludziki z tonami uzbrojenia na plecach wróciły. Wciąż są niebezpieczne, wciąż są waleczne, wciąż są kolorowe.
Wszyscy miłośnicy jednej z ciekawszych gier 3DO mogą zacząć się cieszyć. Lada moment na rynku (czytaj: w sklepach) pojawi się najnowszy program z serii „Army Men”, noszący tajemniczy podtytuł „Air Tactics”. Co więcej, nie będzie on zwykłą kontynuacją cyklu. Nie będzie „po prostu” nowych misji, nowych plastikowych jednostek i nowych muzyczek w tle. Zmian nadszedł czas!

WSPOMNIENIE O ARMY MEN
„Army Men” był RTS-em dziejącym się w świecie plastikowych żołnierzyków. Takie umiejscowienie akcji pozwoliło producentom na stworzenie ciekawej, kolorowej szaty graficznej (która w wersji na PC nie była zbyt rewelacyjna) oraz wielu niecodziennych, śmiesznych pomysłów. Palenie wrogów przy pomocy lupy czy zwalanie ich ze stołu (wydarzenia działy się w miejscach nieuświęconych krwią Polaków, to jest w normalnym, amerykańskim mieszkaniu, w kuchni, kiblu, pokoju dziecinnym) zaliczyć można było do codziennych zagrywek ścierających się stron. Kolejne części przeboju, to jest „Army Men 2” i „Army Men: Toys in Space”, nie wniosły wiele nowego i poniosły finansową klęskę. Powtórzę więc jeszcze raz:

ZMIAN NADSZEDŁ CZAS!
Najnowszy odcinek przygód małych kolorowych weteranów pozwoli Ci przejąć kontrolę nad najnowszą bronią Zielonych – Powietrzną Kawalerią. Oznacza to, iż wszelkiej maści jednostki latające ze szczególnym naciskiem na helikoptery i śmigłowce (bo to nie do końca to samo 🙂 stanie do twej dyspozycji. Będziesz mógł załadować swoje oddziały na latającą maszynę, puścić wirnik w ruch i… po krótkim locie osiąść w zupełnie innym miejscu, tam wykonać ważną misję i wrócić do bazy z poczuciem dobrze wykonanego zadania. Proste, kapitanie Blade?
Autorzy programu przygotowali 20 misji rozgrywających się w 10 różnych środowiskach. Celem ogólnym „Air Tactics” jest pokonanie Plastro, kolesia, który wybudował broń masowej deplastikacji. Dodatkowo skumał się z Szalonym Szarym Doktorem, który dał mu do dyspozycji swe szare komórki (działające w systemie POP) i swe szare oddziały. Zapowiada się masa strzelania, latania, zbierania broni i… myślenia. Podobno nowa część „Army Men” ma zmusić gracza do ruszenia mózgownicą – w kilku sytuacjach dzielny kapitan Blade będzie musiał podjąć decyzje o sporym strategicznym znaczeniu, swoiste puzzle, których bez uaktywnienia swych nomen omen szarych komórek nie rozwali.

ŻOŁNIERZE WCIąŻ BEZ WYROKU
Wydaje się, że 3DO wreszcie dojrzało. Skostniałe reguły rządzące serią zaczynały już graczy nużyć, oczekiwali oni czegoś nowego. Zapowiadane zmiany, choć niewielkie, mogą okazać się wystarczające do tego, by ludzie poczuli się dowartościowani. A czy nie o to właśnie chodzi? Chyba tak…