Escape room – dlaczego warto?

Escape roomy to dość nowa forma rozrywki, która jeszcze do niedawna kojarzyła się wyłącznie z grami komputerowymi. Polega ona na próbie wydostania się z zamkniętego pokoju poprzez rozwiązywanie ukrytych w nim łamigłówek itp. Oczywiście zabawa jest urozmaicona różnymi dodatkami (takimi jak np. możliwość znalezienia bonusów czy podpowiedzi), ale istota jest właśnie taka – wydostać się z pokoju (i to na czas!).

Atrakcja escape room to jednak coś więcej niż tylko zgadywanki. Wybierając się tam ze znajomymi lub z zespołem firmowym (co cieszy się zresztą dużą popularnością w wielu firmach), umocnimy nasze relacje, bardziej siebie poznamy, a może nawet przepracujemy pewne bariery, które narosły między nami w codziennym życiu. Nic więc dziwnego, że tego typu pokoje są polecane przez psychologów, coachów itp.

Escape room to także świetny pomysł na… randkę. Wyobraźmy sobie, że motywem przewodnim danego pokoju jest horror – czy można wymyślić coś lepszego od wspólnego wydostawania się z ciasnego, zamkniętego pomieszczenia, troszcząc się przy tym o przestraszoną ukochaną? Co więcej: psychologowie znów podkreślają, że taka forma rozrywki może zweryfikować, czy para potrafi się ze sobą dogadać pod presją upływającego czasu, czy nie będzie miała problemów ze stresującymi sytuacjami itd.

Podsumowując, escape roomy to świetna zabawa, która – poza zwykłą przyjemnością – pomoże też w umocnieniu więzi pomiędzy znajomymi, rodziną, zespołem firmowym czy związkiem. I właśnie dlatego warto z tego skorzystać.