Dlaczego warto odwiedzić Suwałki?
Suwałki są znane przede wszystkim z niskich temperatur. Nie ma prognozy pogody bez wspomnienia o Suwalszczyźnie lub Suwałkach. Mapy meteorologiczne najczęściej mają zaznaczone kilka największych miast Polski a do ich grona dołączyły Suwałki (lecz nie dla tego, iż są dużym miastem). Nie bez powodu miasto od dłuższego czasu nosi miano „Polskiego Bieguna Zimna”, a jego maskotką od tego roku stał się biały niedzwiedź.
Do Suwałk warto przyjechać, ale nie dla tego, że jest tu bardzo zimno (lecz to też może być atrakcją).
Suwałki leżą w pięknej krainie jaką jest Suwalszczyzna. Nie brakuje tu jezior (na Suwalszczyźnie znajdują się dwa najgłębsze jeziora Polski – j.Hańcza i j.Wigry), polodowcowych pagórków i lasów.
Jeszcze w tym roku w Suwałkach zostanie otwarty aquapark. Jest to obiekt złożony z części basenowej oraz odnowy biologicznej. Cały aquapark zajmuje powierzchnię równą 10113,4 metrów kwadratowych. Będzie to atrakcyjne miejsce rozrywki dla dzieci, młodzieży, dorosłych, a także osób starszych. Aquapark nie jest skierowany tylko do osób z Suwałk, ale także turystów z całej Polski i innych krajów (m.in. Litwy).
W tym roku, w Suwałkach zostało otwarte Centrum Handlowe Plaza Suwałki. Jest to największe w tym regionie taki obiekt. W centrum tym znajdują się sklepy z najpopularniejszymi markami. W Plaza Center znajduje się także kino oraz część do rozrywki.
Warto przyjechać do Suwałk, by zobaczyć miasto, w którym uraodziła się Maria Konopnicka, Maria Piłsudska – żona Józefa Piłsudskiego, znany reżyser Andrzej Wajda.