Miłośnicy dobrej zabawy w niemal każdy piątkowy i sobotni wieczór szukają wrażeń w dyskotekach i klubach. Nic tak nie przyciąga klientów jak widok ludzi, którzy szaleją i tańczą na parkiecie, dobrze się bawiąc. Czasem jednak braknie osoby lub też grupy osób, które pierwsze wyjdą na parkiet i zapoczątkują niezłą imprezę.

W takich sytuacjach przezorny właściciel klubu może zdecydować się na zatrudnienie specjalnych pracowników do pomocy. Chodzi tutaj o fordanserki – dziewczyny, które odpowiedzialne są za rozkręcenie zabawy. Wychodzą one na parkiet gdy nikt nie chce tańczyć, zachęcają do przyłączenia się.

Fordanserki to młode i atrakcyjne dziewczyny, powinny być ubrane w modne i seksowne ubrania, tak aby pokazać, że klientela danego lokalu jest na wysokim poziomie i wie jak dobrze wyglądać. Fordanserki powinny czuć się dobrze w towarzystwie, umieć tańczyć do każdego rodzaju muzyki i być cały czas uśmiechnięte. Każdy klient, gdy zobaczy, że bywalcy dobrze się bawią, zdecyduje się na wejście do klubu i przyłączenie do imprezy.