Fotografia reklamowa to obrazy pokazane z jak najlepszej strony i jak najlepiej. Dzięki odpowiedniej fotografii reklamowej, każdy produkt zostanie zauważony przez jak największą liczbę odbiorców.
Dzisiaj jest bardzo dużo fotografów, którzy zajmują się fotografią reklamową i fotografią produktu, na swoich zdjęciach starają się jak najlepiej wyróżnić i wyeksponować dany towar. Tło takiej fotografii, jej koncepcja, modelki czy sam produkt, to wszystko powinno stanowić jedność i mieć jedną koncepcję. Przy tym takie zdjęcie powinno być ładne, estetyczne i znacznie odbiegać od wszystkich innych fotografii, powinno wyróżniać się i trafiać od razu do klienta, pozostawiając na nim jak najlepsze wrażenia i sprawiając, że dzięki tej właśnie fotografii, klient zapragnie mieć reklamowany produkt.
Fotografia reklamowa to największa broń branży reklamowej, poprzez odpowiednią wizualizację danego produktu sprawia, że artykuł po prostu się sprzedaje. Ważne jest więc jak najlepiej wyeksponować dany, reklamowany produkt.