Wyjazdy last minute w ostatnich latach zdecydowanie zdominowały dokonywane przez klientów rezerwacja. Last minute stało się sposobem na bardzo tanie wakacje, ale czy aby na pewno, nie są z tym związane jakiekolwiek problemy? Czy last minute to bezpieczny sposób na podróżowanie po świecie? Przeanalizujmy plusy oraz minusu rezerwacji wyjazdów last minute.

Bez dyskusyjnie, największym plusem oferty last minute jest cena. Biura podróży potrafią proponować swoim klientom zniżki na poziomie nawet 70% od pierwotnej ceny wyjazdy. Dzięki takiej promocji na podróżowanie po świecie stać jest nie tylko bogatych, ale również średnio zarabiających Polaków. Dp zdecydowanie najwyższych obniżek dochodzi przed wakacyjnym sezonem, a jako największy hit wskazywana jest Turcja last minute. Majowe lasty do tego kraju wyceniane są na poziomie 500 złotych. Jest to impreza z połączeniem lotniczym, zatem sam koszt transportu, w praktyce jest dużo wyższy.

Oczywiście last minute posiada również wiele minusów. Przede wszystkim rezerwowanie wyjazdu na ostatnią chwilę nie jest dla każdego. W zasadzie, wyłącznie osoby prowadzące własną działalność gospodarczą mogą sobie pozwolić na to, by z dnia na dzień mieć wolne 7 dni. Osoby zatrudnione na etatach, musza korzystać z 14 dni wolnego, by w tym czasie znaleźć wyjazd na 7 dni. Innym ważnym minusem last minute jest brak czasu na odpowiednie przygotowanie się do wyjazdu. Nie będziecie mieli czasu na dokładne poczytanie o danym mieście, hotelu, sprawdzenie opinii. Rezerwacja wyjazdu będzie całkowicie spontaniczna, tak więc wcale nie jest powiedziane, że wyjazd rzeczywiście zaliczycie do bardzo udanych. Osobiście korzystam z last minute, ale zawsze, dużo wcześniej staram się obserwować tanie hotele, by wiedzieć, gdzie ewentualnie mogę trafić. Warto korzystać z last minute i szczerze wam to polecam. Przy wczesnej rezerwacji, na tym samym terminie stracić możecie nawet kilka tysięcy złotych na jednej wycieczce.