Dlaczego
HTML5?

HTML5 pozwala na przeprowadzanie zaawansowanych kampanii reklamowych na wszystkich najpopularniejszych urządzeniach mobilnych (smartfony, tablety), wyposażonych w dowolny system operacyjny (Android, iOS, Windows 8 i inne) bez potrzeby produkcji wielu kopii i wersji kreacji.

Pod kontem reklamodawców najważniejszy jest fakt, że skrócenie procesu zakupowego (od momentu zobaczenia produktu do momentu umożliwiającego jego zakup) do zaledwie dwóch klików w wyraźny sposób zwiększa szansę na przeprowadzenie transakcji. Bardzo istotnym w tym wypadku dla sporej grupy odbiorców jest także fakt rekomendacji, tzn. możliwości kupienia dokładnie takiego samego produktu jakiego używa nasza ulubiona postać w oglądanym filmie, serialu czy programie.

System Tap2Buy jest platformą reklamową składającą się ze strony internetowej z osadzonym na niej playerze video oraz ad serwera reklamowego emitującego w odpowiednim momencie warstwę interaktywną oraz alternatywne materiały video (reklamy). Będzie ona udostępniana na zasadzie SaaS (Software as a Service).

Żeby umieszczanie takich przekazów reklamowych było jak najprostsze, planujemy zastosować własny odtwarzacz video, w którym Wydawca będzie mógł odtworzyć film, zaznaczyć odpowiedni przedział czasowy oraz zaznaczyć miejsce promowanego produktu. Nie będzie trzeba wgrywać filmu na serwer T2B, co zaoszczędzi czas i pieniądze przez nie zajmowanie łącza internetowego. Do serwera zostanie wysłana tylko informacja opisująca dany przekaz reklamowy. T2B nie będzie również modyfikował filmu, więc nie będzie konieczne przeznaczenie na ten cel dodatkowych zasobów. Usługa T2B wyświetla się jako przezroczysta warstwa przechwytująca zdarzenia kliknięcia i wyświetlająca warstwę HTML5 prezentującą treść reklamową.

słowa kluczowe: mobile onet, onet mobilna poczta, mobile onet pl, klasyczny onet pl, 0net poczt, liga mistrzów onet nie działa, onet tablet, onet stara wersja