Sharm el sheikh to najbardziej znana miejscowość wypoczynkowa pośród wszystkich kurortów w Egipcie. Nazwa znana jest doskonale wszystkim turystom, gdyż tylko nie liczni, wybierają na miejsce swojego wypoczynku miejscowość inną niż właśnie Sharm el sheikh. Co można dobrego powiedziec na temat tej właśnie miejscowości?

Przede wszystkim Sharm el sheikh to miejscowość o ogromnym zapleczu hotelowym. Liczba hoteli w mieście przekracza już 200! Dodatkowo ponad 50 z nich, jest w stanie przyjąć równocześnie więcej niż 500 turystów. Po dokładnym przeliczeniu możliwości, okazuje się, że Sharm el sheikh odwiedzane jest tylko jednego roku przez kilkanaście milionów turystów z całego świata. To ogromny kapitał, który Egipt skupulatnie wykorzystuje. W jaki sposób? Egipt stara się przede wszystkim promować swoje miejscowości na wszystkie możliwe sposoby. Biorąc pod uwagę Polskę, reklamy Sharm el sheikh pojawiały się dosłownie we wszystkich popularnych mediach, łącznie z emitowaniem spotów telewizyjnych. Obecnie Egipt odwiedzany jest przez ponad pół miliona Polaków rocznie. Ponad 100 tysięcy z nich to osoby, które wybierają jako swój wakacyjny cel właśnie Sharm el sheikh. Sharm el sheikh żyje wyłącznie dzięki turystyce. To turystyka powoduje, że miasto należy do najbogatszych w całym kraju.

Sporym minusem Sharm el sheikh jest jednak lokalizacja. Wprawdzie położenie na Półwyspie Synaj powinno plusować, ale w praktyce wcale tak nie jest. Sharm el sheikh jest bardzo odległe od najważniejszych celów turystycznych. Wprawdzie niedaleko znajduje się Góra Mojżesza, ale przecież najważniejsze zabytki jakie posiada Egipt to przede wszystkim piramidy w Gizie, Karnak, Kair czy też Luksor. Wielu turystów właśnie o tym pamięta wybierając odpowiedni dla siebie kurort. W przypadku, gdy uciążliwym okazuje się możliwość zobaczenia tych miejsc, wtedy raczej staramy się wybrać inne kurorty, takie jak Hurghada czy Marsa el Alam. Pamietajmy jednak, że wielu turystów przybywa do Egiptu wyłącznie po to, by wypoczywać. Zwiedzanie ma dla nich maryginalne znacznie, gdyż zwyczajnie w świecie chcą położyć się na plaży i tak właśnie wypoczywać przez całą dobę.