Bogowie, walczą o wyznawców już od początku istnienia świata i znając życie, już dzień dłużej. Walka ta, zawsze była zacięta. Był czas, że w imię bóstwa, przelewano krew, wznoszono świątynie i świątynie, na cześć innych bóstw, burzono, by zrobić miejsce dla tego boga, który aktualnie posiadał największą liczbę najwierniejszych wyznawców. Dawna kultura, umiera pod zasłoną kurzu, odchodzi w zapomnienie; na jej miejsce, już nadchodzi nowa, a wraz z kulturą, także i religia. Jedynie, w mitach i podaniach, pozostaje ślad po dawnych dziejach, gdzie światem władały inne reguły, a niebo rumieniło się lazurem dla jednego z bogów, zdobione modłami śmiertelników.
Co dzieje się z dawnymi bogami? Gdzie się znajdują? Czy nawiązują ze sobą wzajemnie kontakt?
Tak. Trzymają się razem: na jednej arenie, gdzie nieustannie ścierają się w walce o wpływy, szacunek i w imię własnej dumy.
Gra Smite, to miejsce, gdzie przeciwko sobie stanąć mogą bóstwa takich mitologii, jak: nordycka, egipska, grecka, rzymska, hinduska, chińska oraz wierzenia dawnych Majów.
Thor, wraz ze swoim młotem, przeciw czarnej magii nekromanty Anubisa spotkają się na jednej arenie, a Freya wyszarpie z dzikim wrzaskiem włosy pięknej Afrodycie, a Odyn i Ozyrys, załatwią między sobą po męsku, kto jest tak naprawdę ojcem bogów.
Pioruny gwarantowane.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.