Mury Świątyni słyszały już wiele; znają dobrze łzy rozpaczy, krzyk przerażenia i oczy, puste jak szklana powierzchnia lustra, kiedy już wypłynęła z nich nadzieja. Przechodząc przez próg Świątyni Jedi, pozwól Mocy wypełnić każdy skrawek twojego umysłu i każdą komórkę twojego ciała. Nie ma emocji – jest spokój; niech spokój, wypełni cię, doda sił przed kolejną walką. Walka, nadejdzie, a wraz z nią moment wyboru pomiędzy tym, co słuszne, a tym co łatwe. Zanim podniesiesz miecz świetlny, upewnij się, że nie zostanie on wymierzony przeciw istotom niewinnym i nieuzbrojonym, a krew jaką przeleje, rozlana będzie sprawiedliwie i w uczciwej walce.
Jasna Strona Mocy, to droga walki o pokój w galaktyce, gdzie Rycerze Jedi, żyją według kodeksu ustanowionego przez legendarnego Mistrza Jedi, o imieniu Odan-Urr. Kodeks ten, to credo i życiowa filozofia, gdzie najważniejsze jest zachowanie przez Jedi spokoju, przede wszystkim wewnętrznego, szacunku do wiedzy, pogody ducha, harmonii oraz poleganiu na Mocy.
Druga strona barykady, to Ciemna Strony Mocy, gdzie kodeks już nie obowiązuje, bądź też, jest całkowicie spaczony, ujęty w gamę przeciwieństw. Obie Strony Mocy w Star Wars: The Old Republic, egzystują ze sobą i uzupełniają się wzajemnie, nie odnajdując nigdy harmonii.
Po której staniesz ty?